خدا شاهده، هدف این پست بیان این نیست که من خیلی خفنم و فقط فیلمای David Lynch و Polanski رو میبینم و پیف پیف جاستین بیبر چیه، فقط موتزارت گوش میدم. ولی با هر دید و انصافی که داشته باشین، فیلم John Wick رو نمی شه یه فیلم خوب به حساب آورد. واقعا نمیشه آخه. 

حالا شاید سوال کنید که "اگه بده، چرا خودت دیدی؟". خب اولا که تا یه چیزی رو با چشم گوش خودت بررسیش نکنی، قضاوت صادقانه ای در موردش نمی شه کرد. دوما هم این که، معمولا لا به لای 5-6 تا فیلم وسریال خوب یا خیلی خوبی که می بینم، 1 دونه فیلم یا سریال متوسط یا بعضا ضعیف رو میبینم که ذهن قدر اون لحظات زیبا رو بیشتر و بهتر بدونه.

از نظر من، هر دوقسمت John Wick، فاجعه به تمام معنا بود. داستان فیلم واقعا مسخره اس. هم قسمت اول و هم قسمت دوم. این نوع داستان ها شاید 10-20 سال پیش خیلی خریدار داشت. بیشتر منو یاد فیلم های سینمای ایران قبل از انقلاب میندازه آدم رو که شخص اول داستان که آدم اوباشی بود، به خاطر اینکه شیشه خونه شون رو شکسته بودن، نصف یه محل رو با چاقو لت و پاره می کرد.

شاید بشه گفت تنها نقطه عطف این فیلم، صحنه های اکشنش بود که به لطف کارگردانش، در قسمت دوم اون هم رو به افول رفته و چیز زیاد دلچسبی از فیلم در نمیاد. این افول به حدی بود که در قسمت هایی کاملا جدی از فیلم که امکان مردن آقای Wick خیلی زیاده، از فرط مسخره بودن صحنه های اشکن، از خنده پخش زمین می شید.

نکته ای که حرص من رو در مورد این فیلم در میاره، اینه که علی رغم مزخرف بودنش، تقریبا تو همه سایت های معتبر نقد فیلم، امتیاز بالایی گرفته! واقعا WTF؟!!

***

من Keanu Reeves رو با Matrix شناختم و واقعا طرفدارش شدم. ماتریکس رو واقعا دوست داشتم و دارم و چندین بار هم دیدمش، ولی فیلم هایی که Keanu Reeves برای بازی انتخاب می کنه، از نظر من به کلی رزومه خوبش رو از بین می بره و این برای بازیگر به این خوبی واقعا حیفه. بفهم Keanu.