مدت زیادی بود که قصد داشتم سریال دکستر رو ببینم. ییه ویژگی مرموزی که این سریال داشت، این بودکه در عین محبوب بودن، زیاد توصیه نم شد. یعنی وقتی از یکی که سریال رو دیده بود، میپرسیدی 3 تا سریال خوب معرفی کن که ببینم، معمولا دکستر بینشون نبود. بعد از دیدن سریال، خودم به دلیل این اتفاق پی بردم. 

دکستر سریال جالب و سرگرم کننده ایه. حتی در بعضی مقاطع سریال، خیلی هیجانی می شه، جوری که قصد می کنید، 7-8 قسمت رو پست هم ببینید. ولی همه چی به همین جا ختم می شه. جالب، سرگرم کننده، هیجانی. سریال هیچ وقت فراتر از این نمیره. گرچه گاهی اوقات تلاش هایی برای تبدیل شدن به یک سریال سطح بالا می بینید، ولی منجر به اتفاق خوش آیندی نمی شه. 

معمولا، کسایی که سریال های زیادی رو دنبال می کنن، یه عزیز دردانه دارن که همیشه منتظرن ادامه اون سریال پخش بشه (در مورد خودم Game Of Thrones و Better Call Saul)، و یک سری سریال دیگه که در زمان انتظار برای اون قسمت های نادر، اون ها رو تماشا می کنن. دکستر دقیقا از این نوع سریال هاست. اگر چه من در ابتا به دلیل محبوبیت سریال، اون رو به عنوان یکی از بهترین ها تماشا می کردم، ولی بعد 2-3 فصل نظرم به کل تغییر کرد.

بزرگترین نقطه قوت سریال، تیتراژ آغازینش هستش که در کل هشت فصل تغییری نمی کنه . ثابته. شما در این تیتراژ به طور کامل کل شخصیت دکستر و فعالیت هایی که بهش علاقه داره رو به صورت ایهامی، در تصاویر به ظاهر ساده مشاهدهمی کنید. بزرگترین نقطه ضعف های سریال  هم طولانی شدن اون و همچنین پایان تقریبا ضعیف سریال بود که زیاد با عقل جور در نمیومد.

در کل، دیدن دکستر رو پیشنهاد می کنم، ولی به نظرم بهتره به عنوان یه سریال سرگرمی بهش نگاه کنید، نه یه نمونه جدی مثل Wire.