قبل از فراگیر شدن اینترنت تا سطح امروزیش، هر کسی میتونست برای دیگران حکم یه خدا در زمینه های مختلف رو بازی کنه. برای مثال اگه شما ادعایی در هر زمینه داشتید و دروغ بود، تنها وقتی دستتون رو می شد که طرف مقابل در اون زمینه تخصص داشت. در غیر این صورت معمولا همه اطرافیان به شما به چشم یه انسان متحصص نگاه می کردن.

حدود یه هفته پیش یخچال خونه دچار مشکل شد و دیگه روشن نمی شد. بعد از یه بررسی کلی تصمیم گرفتیم که با تعمیرکار تماس بگیریم. بعد از اینکه تعمیر کار اومد و یه بررسی کلی کرد، تشخیص داد که Start Relay و thermostat یخچال از بین رفته  و باید تعویض بشه. بعد از حدود 10 دقیقه شکافتن، قطعات مورد نظرش رو از یخچال کند و بعدش خواست که قطعات جدید رو جایگرین کنه. در کمال تعجب، دیدم که قطعات جدید از هیچ گونه بسته بندی یا جعبه ای بیرون نیومد و تقریبا هیچ تفاوتی با قطعات دست دوم نداشت. خلاصه اینکه قطعات رو تعویض کرد و یخچال رو بست و 150 هزار تومن پول درخواست کرد و رفت.

اولش خوشحال بودم که کمپرسور یخچال سالم بود و نیازی به خرید یخچال جدید نیست. بعد گذشت چند ساعت، بوی سوختگی شدیدی در یخچال پیچید. جوری که تمام مواد غذایی بو گرفته و بود. به اجبار یخچال رو خاموش کردم و هی فکر کردم چیکار کنم. بعد تصمیم گرفتم همون راهی که تعمیر کار رفته بود رو برم تا مشکل رو بررسی کنم. تمام قطعاتی که تعویض کرده بود رو باز کردم. جناب تعمیرکار با بی حوصلگی کامل با یخچال رفتار کرده بود و همه چی رو کج بسته بود. از اول همه کار رو درست و با حوصله انجام دادم و قاب یخچال رو بستم و روشنش کردم ولی بوی سوحتگی هنوز از بین نرفته بود. همون شب دراینترنت به طرز ناباورانه ای فهمیدم که همه این کار ها رو میتونستم خودم و با کمتر از60 هزار تومن انجام بدم. 

فرداش دوباره با تعمیرکار تماس گرفتیم تا بیاد و گندش رو جمع کنه. بعد از اینکه اومد دوباره همه چیز رو باز کرد و بست، گفت که یخجال هیچ مشکلی نداره و این بود طبیعیه و یه ذغال قلیون داخل یخچال بزارید تا بوی بد رو به خودش بگیره :|.اگر در همون دوران سیاه بدون اینترنت بود، این توصیه آقای تعمیر کار احتمالا به عنوان وصیت من به فرزندام منتقل می شد. ولی خب متاسفم جناب تعمیر کار احمق که اینترنت ناشی بودن شما رو مشخص می کنه. اگه برمیگشتم عقب، حتما خودم این تعمیر رو انجام میدادم حتی به قیمت اینکه نمیتونستم تکمیلش کنم، باز هم اینقدر نمی سوحتم.