خرید کردن تو این وضعیت اقتصادی ناجور، خودش چالشیه. یه ماه پیش که میخواستم لپتاپ بخرم باید هزاران نوع فاکتور مختلف رو بررسی می کردم. نه اینکه فکر کنید منظورم از این فاکتور ها ویژگی های لپتاپ یا برندهای مختلف بود ها، منظورم وضعیت قیمت ها بود. باید نگاه می کردم که امروز ترامپ چی گفته و واکنش مسولین داخلی بهش چی بوده و تحلیل اقتصاد دان ها چیه و... بعد از گذروندن همه این موارد تازه میرفتم سراغ انتخاب مدل لپتاپ. وضعیت جوری بود که من سه شنبه یک هفته ای رفتم از بازار مدل مورد نظرم رو قیمت گرفتم و سه شنبه بعدی که برای خرید رفتم، حدود یک میلیون تومن به قیمت لپتاپ اضافه شده بود.

حالا با این شرایط دشوار، تصور کنید با کلی خون دل پول جمع می کنید تا یه محصولی رو تهیه کنید. اون زمان تازه با پدیده اصل یا جعلی بودن مواجه می شید. داستان از اونجا شروع شد که من چمدون نداشتم و از وقتی از کشتی برگشتم تو دیجیکالا دنبال چمدون بودم. ولی به قدری قیمت ها بالا بود که واقعا رغبت به خرید نداشتم. از طرفی چیز واجبی هم بود و نمیشد ازش گذشت. برای همین دل رو به دریا زدم و یه روز رفتم برای خرید. طبق تحقیقاتم تصمیم گرفته بودم یکی از مدل های برند دلسی رو بخرم. به نمایندگی مراجعه کردم و یکی از مدل ها رو بررسی کردم و به قیمت بالایی نسبت به چمدون های ایرانی و چینی خریدمش. خوش و خرم و خوشحال از یه خرید خوب برگشتم خونه و طبق عادت همیشگی، رفتم محصول خریداری شده رو در سایت شرکت سازنده اش برای گارانتی ثبت کنم. 

وقتی مدل رو سرچ کردم مشخص شد که اصلا همچین مدلی در سایت دلسی وجود نداره!! خیلی تعجب کردم. کلی سرچ کردم ولی ظاهرا این مدل اصلا ربطی به دلسی نداره. از طریق سایت ایرانی دلسی باهاشون تماس گرفتم و مشکل رو بهشون گفتم، اونها در جواب بهم گفتن که دلسی هر شش ماه یه بار محصولات جدید وارد بازار میکنه و محصولات قبلیش رو از سایتش حذف میکنه. برام یکم خنده دار و مسخره بعه نظر رسید جوابش ولی هیچ چاره ای به جز قبولش نداشتم. از طرفی کیفیت چمدون به شدت بالاست و احتمال قلابی بودنش کمه ولی الان من با یه اخم معنا دار بهش نگاه میکنم.