تو این مطلب به طور خلاصه نوحه تمدید سنوات تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته رو میگم. 

چرا باید سنوات تحصیلی رو تمدید کنیم؟

بر طبق ماده 15 آیین نامه وزارت علوم (+)، مدت مجاز تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته چهار سال هست. البته این قانون برای ورودی های 93 به بعد هست و برای ورودی های قبل 93 مثل خودم کمی تفاوت میکنه. حالا اگر شما به هر دلیلی نتونید در این چهار سال همه واحد های درسیتون رو پاس کنید و کارتون به ترم نهم بکشه، باید برای ادامه تحصیل درخواست تمدید سنوات کنید .وگرنه امکان ادامه تحصیل ندارید. بر طبق تبصره دو همین قانون، شما میتونید به مدت دو نیمسال تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته، سنواتتون رو تمدید کنید.

چجوری سنوات رو تمدید کنیم؟

روندی که من طی کردم ممکنه با چیزی که در دانشگاه شما باشه کمی تفاوت کنه.

       1.درخواست کتبی تمدید سنوات به معاون آموزشی دانشگاه شامل دلیل درخواست و سنوات مورد نیاز

       2.انتظار برای رسیدن جواب از طرف معاون آموزشی

مرحله بعدی مخصوص آقایون هست و خانم ها نیازی به انجام دادنش ندارن.

       3. گرفتن نامه پاسخ درخواست سنوات از آموزش دانشگاه و تحویل اون به اداره پلیس +10 شهری که دانشگاهتون در اون قرار داره جهت ثبت در سیستم سازمان وظیفه عمومی.

دلیل اینکه آقایون باید مورد شماره 3 رو انجام بدن اینه که تا یکسال بعد از فراغت از تحصیل وقت دارن که برن خودشون رو برای سربازی رفتن معرفی کنن. با این کار در واقع به سازمان وظیفه عمومی اعلام میکنن که یکسال دیگه هم وقت لازم دارن. در ضمن در صورتی که آقایون سربازی نرفته قصد خروج از کشور رو داشته باشن باید حتما حداقل به اندازه مدت سفرشون سنوات تحصیلی داشته باشن تا بتونن از سازمان وظیفه عمومی مجوز خروج از کشور بگیرن.